Зрелище във Велико Търново! Хебър победи Етър в мач с шест гола

Отборът на Хебър постигна страхотен успех с 4:2 над Етър в дербито от третия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за гостите от Пазарджик реализираха Евгени Игнатов (33, 39), Живко Петков (53) и Тодор Чаворски (83). Точни за "виолетовите" бяха Кольо Станев (58) и Мартин Петков (67).

Първата интересна ситуация на стадион "Ивайло" дойде в 18-ата минута, когато домакините направиха бърза атака, която завърши с голям пропуск на Даниел Младенов. Здравко Илиев проби отдясно, след което центрира по земя в наказателното поле към опитния нападател, който от близка дистанция изпрати кълбото над вратата.

В 25-ата минута Живко Петков опита изстрел от дистанция, който бе първи за "зелените", но опитът му бе твърде неточен, за да затрудни Анатоли Господинов.

В 33-ата минута футболистите на Николай Митов стигнаха до първия гол. Октай Хамдиев асистира на Евгени Игнатов, който от точката на дузпата успя да матира стража на Етър.

Шест минути по-късно Хебър стигна до второ попадение. В негов автор отново се превърна капитанът на тима Евгени Игнатов. Той вкара прекрасен гол с удар с левия крак. В тази ключова ситуация Октай Хамдиев бе с важна роля, тъй като крилото записа втората си асистенция към халфа на "зелените".

Второто полувреме стартира по перфектен начин за гостите от Пазарджик. В 53-ата минута Живко Петков матира Анатоли Господинов за трети път. Таранът се разписа от близка дистанция.

В 58-ата минута Етър намали резултата. Радослав Апостолов проби отляво и центира на втора греда към Кольо Станев, който овладя топката с гърди, след което с точен удар наказа Петър Дебърлиев.

Играчите на Веселин Великов продължиха да диктуват темпото на терена, като това се отплати с втори гол в мрежата на Хебър. Точен бе Мартин Петков, който се възползва от разбъркване в наказателното поле.

В 83-ата минута резервата Тодор Чаворски също записа името си сред голмайсторите. Опитният нападател успя да засече с крак центриране от десния фланг на Георги Каракашев.

В последните минути темпото спадна драстично, като не се стигна до нови интересни ситуации на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

ЕТЪР - ХЕБЪР 2:4

0:1 Игнатов (33)
0:2 Игнатов (39)
0:3 Петков (53)
1:3 Станев (58)
2:3 Петков (67)
2:4 Чаворски (83)

Стартови състави:

Етър: 13. Анатоли Господинов, 21. Атанас Кръстев, 84. Здравко Илиев, 26. Мариян Иванов, 3. Хосе Чембърс, 20. Яни Пехливанов, 14. Радослав Апостолов, 16. Мартин Петков, 22. Ловре Кнежевич, 7. Кольо Станев, 11. Даниел Младенов

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 16. Мартин Вълчинов, 18. Радослав Терзиев, 14. Мартин Михайлов, 98. Георги Търтов, 10. Олег Димитров, 7. Александър Бастунов, 8. Евгени Игнатов, 77. Октай Хамдиев, 11. Емануил Манев, 15. Живко Петков