Кешерю помогна на Лудогорец II да разгроми Етър

Лудогорец II разгроми с 4:1 Етър в един от най-интересните мачове от втория кръг на Втора лига. Разградчани нанесоха тежко поражение на “болярите”, които са амбицирани веднага да се завърнат в елита. Един от головете за домакините отбеляза Клаудиу Кешерю. Румънецът остана извън състава на Валдас Дамбраускас за двубоите с Мура от квалификациите на Шампионската лига и бе пратен да помага на дублиращия състав.

Иначе резултата откри Хюсеин Кельовлуев в 19-ата минута, но не след дълго Петко Цанков си заби автогол за 1:1. Тихомир Димитров в 51-ата минута и Владислав Найденов в 59-ата осигуриха солиден аванс на Лудогорец II, а до края остана време и Кешерю да впише името си сред голмайсторите с красив далечен изстрел. Гостите от Велико Търново пък играха с човек по-малко от 66-ата минута, когато директен червен картон получи николас Фемия.

Веско Великов: Етър ще играе за победа в Разград

Победата е първа за дубъла на Лудогорец през сезона, след като в първия кръг възпитаниците на старши треньора Тодор Живондов загубиха с 1:3 от Миньор (Перник). Етър пък стартира с три точки в домакинството си на новака Левски (Лом), но днес разочарова и показа, че пред наставника Веселин Великов има още много работа.