Много битка, огромна жега и равенство между Хебър и Миньор (Перник)

Отборите на Хебър и Миньор (Перник) завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от втория кръг на Втора професионална лига. Попаденията на стадион "Георги Бенковски" реализираха Октай Хамдиев (34) и Божидар Васев (59). Двата състава показаха добър футбол и голяма битка въпреки огромната жега в Пазарджик.

Втора лига - резултати и класиране след съботните мачове

Първата голова ситуация се откри пред вратата на домакините. Четин Садула изведе майсторски Божидар Васев на отлична позиция, крилото на "чуковете" реши да стреля в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев успя да се намеси, избивайки кълбото в корнер.

Малко по-късно Иван Вълчанов шутира от пряк свободен удар, но право в ръцете на стража на Хебър.

В 18-ата минута дойде и най-чистото положение за "зелените". Александър Бастунов отправи изстрел от дистанция, който принуди Даниел Леонтиев да се намеси решително, след което топката срещна гредата и излезе в ъглов удар.

В 34-ата минута главният съдия Иван Иванов отсъди дузпа за игра с ръка на Георги Купенов. До нарушението се стигна, след като Емануил Манев стреля към вратата, но на пътя на топката застана младият бранител. Октай Хамдиев се нагърби с изпълнението на наказателния удар и без проблем откри резултата на стадион "Георги Бенковски".

"Жълто-черните" стартираха доста агресивно втората част и в 50-ата минута Божидар Васев отправи изстрел от дистанция, който обаче бе уловен от Петър Дебърлиев.

В 59-ата минута футболистите на Миньор (Перник) изравниха резултата. В автор на попадението се превърна Божидар Васев, който се разписа, след като засече на втора греда центриране от корнер.

В 70-ата минута след центриране от фал в наказателното поле на Миньор се получи сериозно разбъркване, след което топката попадна в резервата Тодор Чаворски, който стреля от въздуха, но на сантиметри от целта. Малко по-късно Емануил Манев подаде в наказателното поле към капитана на "зелените" Евгени Игнатов. Опитният футболист шутира, но Даниел Леонтиев се намеси решително.

В 85-ата минута Ивайло Михайлов направи мощен пробив през центъра, който завърши с шут по земя, но опитът му не намери очертанията на вратата.

В края на мача Емануил Манев шутира, но право в ръцете на Даниел Леонтиев, което бе и последната ситуация на стадиона в Пазарджик.

ХЕБЪР - МИНЬОР (ПЕРНИК) 1:1

1:0 Хамдиев (34-д)
1:1 Б. Васев (59)

Стартови състави:

Хебър: 1. Дебърлиев, 14. Михайлов, 18. Терзиев, 98. Търтов, 26. Вълчинов, 19. Каракашев, 7. Бастунов, 8. Игнатов, 11. Манев, 77. Хамджиев, 15. Петков

Миньор: 12. Леонтиев, 4. Савов, 23. Чиликов, 24. Купенов, 14. Садула, 15. Ценов, 5. В. Васев, 30. Б. Васев, 20. А. Васев, 17. Вълчанов, 9. Костов

Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
Главен съдия: Иван Иванов
Асистенти: Петър Митрев, Виктор Кукуянов