Цървена звезда стигна само до изстрадано реми срещу Шериф в Белград

Шампионът на Сърбия Цървена звезда се добра само до равенство 1:1 в домакинството си на Шериф (Тираспол) на “Мала Маракана”. Това бе първият сблъсък между двата тима от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Звездашите дори могат да са доволни, че не загубиха този мач, след като първи получиха гол, а през второто полувреме играха с човек по-малко на терена.

Шериф поведе в 33-ата минута, когато Велес Кастанеда отбеляза страхотен гол от фаул.

Цървена звезда обаче изравни в 45-ата минута, когато след груба грешка в защитата на молдовците топката се озова в Льоа Диони, който на празна врата вкара за 1:1.

Домакините опитаха да натиснат през втората част в търсене на победата, но устремът им бе прекършен в 57-ата минута, когато Канга спря контраатака на съперника и получи втори жълт и червен картон.

Така срещата завърши без победител и всичко ще се реши в реванша в Молдова.