Цървена звезда разкъса Кайрат в реванша

Преди седмица Цървена звезда загуби с 1:2 от Кайрат и постави под съмнение класирането си за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, но в реванша сръбският гранд беше безмилостен - 5:0. Головете за "червено-белите" отбелязаха Александър Катай (2), Льоа Диони, Мирко Иванич и Филипо Фалко.

Отборът на Деян Станкович беше подкрепян само от деца до 14 години заради наказание от УЕФА. Клубът направи солидна организация и докара на трибуните на стадион "Райко Митич" малчугани от цялата страна, които видяха една от най-убедителните победи на гранда от Белград в евротурнирите през последните години.

Звезда поведе в 9-ата минута с гол на Катай. Опитният халф стреля силно от около 25 метра, а вратарят на Кайрат Данил Устименко закъсня с реакцията си и топката спря в мрежата. В средата на първото полувреме сърбите удвоиха аванса си. Александър Драгович пресече пас в средата на терена и изведе Диони, а французинът отбеляза първия си гол с екипа на Цървена звезда.

В самия край на първата част Катай отново изненада Устименко с удар от далечна дистанция за 3:0. Гостите все още имаха надежди да върнат два гола и да стигнат до продължения, но те угаснаха в 49-ата минута, когато Мирко Иванич заби четвърти гол за Звезда, възползвайки се от подаване на Милан Родич.

Казахстанците окончателно се предадоха, а домакините забиха още един гол, дело на Фалко. Италианецът беше точен в 56-ата минута след подаване Гобелич и хубав фалцов изстрел в далечния ъгъл.

В следващия кръг европейският клубен шампион за 1991 година ще има за съперник молдовския Шериф, който елиминира Алашкерт от Армения