Шериф върви напред в ШЛ с нова победа

Шериф (Тираспол) е поредният тим, който намери място в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Молдовският шампион спечели и реванша на свой терен срещу Алашкерт с 3:1. Той бе взел и първата среща в Армения с 1:0, така че с общ резултат 4:1 се класира убедително напред.

Алашкерт успя да създаде смут, след като пръв поведе в мача с гол на Александър Глишич в 10-ата минута. Шериф обаче много бързо направи пълен обрат след точни изстрели на Густаво Дуланто в 15-ата и Силва Енрике в 23-ата минута.

В 87-ата минута Себастиан Тил окончателно реши изхода на спора с трети гол за домакините, след като се разписа от дузпа за крайното 3:1.

Така Шериф направи нова важна крачка към групите на Шампионската лига. Тимът вече е в третия квалификационен кръг, където ще има за съперник победителя от двойката Цървена звезда - Кайрат.