Лацио не успя да се справи с Падова в контрола

Лацио изненадващо не успя да победи третодивизионния Падова в контролна срещу между двата тима. Мачът завърши при резултат 1:1.

Падова поведе в резултата в 18-ата минута, когато удар на Симоне Дела Лата рикошира в крака на Луис Фелипе и излъга Пепе Рейна за 0:1.

Лацио обаче успя да стигне до изравняването в 41-ата минута от дузпа. Елсейд Хисай проби отляво и бе препънат в наказателното поле, а Луис Алберто реализира 11-метровия удар за 1:1.

Това бе предпоследна контрола на Лацио преди началото на новия сезон. На 7 август “Орлите” се изправят срещу Твенте, а на 21 август е началото на новата кампания в Серия “А”, като възпитаниците на Маурицио Сари гостуват на Емполи в първия кръг.