Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Мура идва в Разград след нов провал в първенството

Мура допусна втора поредна загуба в първенството на Словения. На старта на сезона съперникът на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига се провали у дома срещу Табор (Сежана) - 0:3, а днес отстъпи с 2:3 при визитата си на Копер

За разлика от мача преди седмица, този път старши треньорът на Мура Анте Шимунджа се отказа да пази силите на титулярите за двубоя с Лудогорец. Неговият тим поведе още в 49-ата секунда с гол на Кай Ципот, но в 13-ата минута Нардин Мулахусейнович изравни, а в 39-ата Кахийм Парис вкара и второ попадение за Копер

Шокираща загуба за съперника на Лудогорец

В началото на второто полувреме отново Ципот се разписа за Мура - 2:2. Лука Бобичанец пропусна от чиста позиция да изведе гостите напред, а в 62-ата минута Макс Баришич наказа грешка в защитата на шампионите и донесе победата на Копер

С две загуби и голова разлика 2:6 Мура е на последното 10-о място във временното класиране. Тимът от Мурска Собота обаче показа в първия мач с Лудогорец, че не е за подценяване и със сигурност ще се опита да изненада “орлите” на реванша в сряда.

Снимка: Grega Valančič/Sportida