Лудогорец не успя да реши словенския ребус, всичко ще се изясни в Разград

Шампионът Лудогорец завърши наравно 0:0 при визитата си на словенския първенец Мура в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. “Орлите” бяха значително по-активният тим по време на целия мач, но атаките им в по-голямата си част бяха ялови и така и не съумяха да стигнат до попадение, а и чистите ситуации пред вратата на Матко Обрадович не бяха особено много.

Домакините от своя страна предпочетоха да играят прибрано в своята половина и да търсят нещо по-интересно на контраатаки или след грешки в половината на “орлите”. Това можеше да донесе успех на Мура в края на мача, когато техен футболист нацели горната греда на Кристиян Кахлина, което бе и най-чистото положение в двубоя.

Наставникът на Лудогорец Валдас Дамбраускас започна с абсолютно същия състав, който победи ЦСКА - София с 4:0 преди няколко дни за Суперкупата. На вратата бе Кристиян Кахлина, а в защита - Антон Недялков, Оливие Вердон, Игор Пластун и Жордан Икоко. В халфовата линия действаха Каули, Алекс Сантана и Клод Гонсалвеш. В предни позиции бе Пиерос Сотириу, подпомаган от Кирил Десподов и Доминик Янков.

В началото на мача Лудогорец наложи много сериозен натиск и домакините почти не успяваха да преминат центъра на терена. Въпреки това защитата на Мура успяваше да се справи.

Постепенно словенците успяха да излязат по-напред, но разградчани продължиха да са значително по-активният тим на терена. Точен удар обаче така и не успяха да отправят българите. Икоко и Сотириу бяха близо, но шутовете им минаха над вратата. Мура се пробва да застраши Кахлина с диагонален удар, но вратарят на "орлите" докосна топката, за да излезе в ъглов удар. Така или иначе до края на полувремето до попадение не се стигна.

В началото на второто полувреме домакините започнаха по-активно, като Михаел Клепач стреля неточно, а Лука Бобичанец затрудни Кахлина с диагонален удар. Най-чистата ситуация пък бе пред Климен Щурм, чийто удар мина на сантиметри от гредата.

Лека-полека обаче Лудогорец отново взе инициативата. Все пак ситуациите пред вратата на Мура не бяха много. В 77-ата минута Елвис Ману, който се бе появил като резерва, стрела опасно, но ударът му облиза гредата на съперника.

В края на мача домакините отново успяха да изравнят играта и погледнаха малко по-смело към вратата на Лудогорец. Така в 84-ата минута неразбирателство в отбраната на Лудогорец позволи на футболист на Мура да намери капитана Жига Коус на отлична стрелкова позиция, но за щастие на българите неговият мощен шут се спря в горната греда на Кахлина.

Така или иначе до попадение не се стигна и срещата завърши 0:0. Реваншът е след седмица в Разград, където ще се реши кой ще продължи към следващата фаза на надпреварата.

МУРА 0:0 ЛУДОГОРЕЦ

МУРА: 69. Обрадович, 21. Карничник, 9. Марушко, 30. Горенц, 11. Коус, 10. Коутер, 8. Бобичанец, 20. Хорват, 23. Щурм, 47. Клепач, 2. Ципот

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 3. Недялков, 24. Вердон, 30. Пластун, 22. Икоко, 95. Каули, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 11. Десподов, 64. Янков, 19. Сотириу