Мура показа мускули и чака Лудогорец

Словенският първенец Мура разгроми с 5:0 Шкендия и се класира за втория квалификационен кръг в Шампионската лига, където ще срещне победителя от двойката Лудогорец - Шахтьор (Солигорск). Очакванията бяха за интересен реванш, въпреки че Мура спечели с 1:0 гостуването си в Северна Македония. Не се получи нищо подобно.

Лука Бобичанец откри за домакините в 25-ата минута, а в 45-ата се разписа Нино Коутер. Малко преди втория гол Ян Кривак от Шкендия получи червен картон и това тотално сломи тима на Ернест Джока. През второто полувреме Мура се забавляваше и с лекота вкара още три гола. Два от тях бяха дело на Михаел Клепач, а между тях точен беше и Жига Коус.

В истинска драма се превърна мачът между Борац (Баня Лука) и ЧФР Клуж. Преди седмица румънците спечелиха с 3:1 у дома и явно се бяха настроили за лесен реванш. Само за две минути в средата на второто полувреме обаче Борац заличи пасива си с голове на Стоян Вранеш (бивш футболист на ЧФР - б.р.) и Панайотис Мораитис.

Според действащите доскоро правила черногорците щяха да се класират напред благодарение на гола си на чужд терен. Сега обаче двубоят отиде в продължения и в самия край на второто от тях Александру Чипчиу вкара попадение, което класира ЧФР Клуж за следващия кръг.

Много по-лесно беше за Динамо (Загреб). Хърватският гранд победи и във втория мач Валур, този път с 2:0. Футболистите на Динамо си бяха взели поука от двубоя на "Максимир", когато допуснаха два късни гола и спечелиха само с 3:2.

При гостуването в Исландия резултата откри Лука Иванушец в 31-ата минута след пас на Ловро Маер, а в 89-ата минута се разписа и националът Мислав Оршич. В следващия кръг хърватите ще се изправят срещу кипърския Омония.