Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Стал започна с равенство срещу новак, само един от българите игра (видео)

Новият сезон в полската Екстракласа започна с равенство 1:1 между новака Термалица и Стал (Миелец), който оцеля драматично в края на предишната кампания. За гостите титуляр беше Алекс Колев. Българският нападател игра до 66-ата минута, а Божидар Чорбаджийски остана на пейката.

Термалица имаше леко надмощие до почивката и поведе в 42-ата минута с гол на Ернест Терпиловски. 19-годишният халф се възползва от груба грешка на вратаря на Стал Михал Глива. В началото на втората част Гжегож Томашевич изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Марчин Вашелевски след опит за удар на Кристиан Гетингер.

Головите положения до края на мача не бяха много и срещата логично приключи без победител. В следващия кръг Стал ще е домакин на Пяст Гливице.