Ракув грабна Суперкупата на Полша

Носителят на Купата на Полша за миналия сезон Ракув добави към нея и Суперкупата на страната, след като победи с дузпи шампиона Легия (Варшава). В  редовното време двубоят завърши 1:1, а при дузпите футболистите на Ракув пропуснаха само веднъж и спечелиха втори трофей в историята си.

Въпреки че беше домакин и влезе в двубоя със самочувствието от елиминирането на норвежккия Бодьо/Глимт в квалификациите на Шампионската лига, Легия не успя да зарадва феновете си. Още в 10-ата минута Фран Тудор даде преднина на Ракув, а през второто полувреме гол на иви от гостите беше отменен заради нарушение в атака.

Легия съумя да изравни в третата минута на добавеното време, когато точен беше новото попълнение Махир Емрели. При дузпите пропуски за гранда от столицата направиха Бартош Капустка и голмайстора Емрели. За Ракув сбърка само Зоран Арсенич, а победната дузпа реализира Милан Рундич.