Легия победи Бодьо/Глимт и в реванша

Легия (Варшава) си осигури място във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, след като победи норвежкия Бодьо/Глимт с 2:0. Домакините спечелиха и първия мач с 3:2, а днес още веднъж показаха, че са по-добрият отбор.

До почивката двубоят се развиваше равностойно, но в 40-ата минута Лукиняш изведе Легия напред. Бразилецът беше точен след асистенция на Махир Емрели.

Гостите опитаха да отговорят в началото на втората част, когато организираха няколко опасни атаки. Нито една от тях не завърши с гол и инициативата постепенно се върна при Легия. Така се стигна до петата минута на добавеното време и попадението на Томаш Пекхарт за 2:0.

Поляците ще имат сравнително лесна задача в следващия кръг срещу естонския Флора.