Президентът на Швейцария поздрави националния отбор за "страхотната победа" над Франция

Президентът на Швейцария Ги Пармлен поздрави националния отбор по футбол за "страхотната победа" над Франция и достигането до четвъртфиналите на Европейското първенство.

"Това е мач! Поздравления за швейцарския национален отбор за тази страхотна победа над световните шампиони. Ще продължим по същия начин!", написа Пармлен в профила си в Туитър.

Снощи в Букурещ Швейцария победи световния шампион Франция след изпълнение на дузпи и 3:3 в редовното време и продълженията. Вратарят Ям Зомер спаси последната дузпа на Килиан Мбапе. “Кръстоносците” за първи път в историята си достигат до четвъртфинал на европейско първенство.