Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Във Франция разкритикуваха Дешан заради четири решения

Освен Килиан Мбапе, във Франция определиха и селекционера Дидие Дешан като един от основните виновници за отпадането на “петлите” още на 1/8-финалната фаза на Евро 2020. Те водеха с 3:1 срещу Швейцария, но допуснаха изравняване в последните минути на редовното време, след което се стигна до дузпи, които ги изхвърлиха от турнира.

Швейцария отряза главите на "петлите" в паметен мач, големият грешник е Мбапе

Местните медии посочват четири основни грешки на Дешан, довели до ранното отпадане на световния шампион. В “Екип” подлагат под съмнение решението на селекционера да промени успешната досега схема с четирима защитници на такава с трима, което доведе до това Адриен Рабио да влезе в ролята на халф-бек. Оттам обвиняват наставника, че е похабил първото полувреме. Това е дало увереност на швейцарците, които не се чувстваха комфортно единствено за 20 минути през втората част.

От RTL пък смятат, че Дешан е платил цената за решението си да върне Карим Бензема в националния отбор. Оттам уточняват, че то не е грешно, а просто наставникът е закъснял с този ход, тъй като по този начин е променил тактиката си точно преди началото на турнира. Разкритикувано е и включването на Клеман Лангле сред титулярите в толкова важен мач. Защитникът имаше вина при първия гол на Швейцария и беше сменен още на почивката, когато беше пуснат в игра Кингсли Коман. Във Франция останаха недоволни и от смените, които направи техният треньор, като дават за пример тази, при която важен атакуващ играч като Антоан Гризман отстъпи мястото си на Муса Сисоко.