Вратарят на Швейцария: Не спряхме да вярваме, дори когато изоставахме с два гола

Стражът на Швейцария Ян Зоме преживя може би най-великата си футболна вечер, след като спаси решаващата пета дузпа на Килиан Мбапе и класира тима си на четвъртфиналите на Евро 2020. Вратарят обясни, че никой от съотборниците му не се е бил предал, след като в един момента Франция водеше с 3:1 през второто полувреме. Играчите в бели екипи успяха да изравняват за 3:3, след което при наказателните удари не сгрешиха нито веднъж.

Петкович: Гордея се с моя отбор

"Какъв мач! Каква футболна вечер! Получихме шанс най-накрая да прескочим осминафиналите и го сграбчихме. Невероятно е! Играхме със сърце и аз се гордея с този отбор. Вярвахме до последно и дори тогава, когато изоставахме с два гола срещу световните шампиони. Ние играем винаги до последната минута и никога не се предаваме”, заяви Зомер.