Италианец с втора победа за сезон в Moto3 след невероятно каране в ГП на Нидерландия

Денис Фоджа (Leopard Honda) записа своята втора победа от началото на сезон 2021 в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на пистата, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Нидерландия.

Италианецът стартира от втората позиция на стартовата решетка, но още в първите километри излезе начело и за пореден път бе пилотът, прекарал най-много обиколки като водач на колоната. Този път обаче той успя да удържи своите съперници в последните турове и така се поздрави с втората си победа от началото на годината. Зад него втори завърши Серхио Гарсия (Aspar GAS GAS), като разликата между двамата при пресичането на финалната линия бе само 0.078 секунди.

Последен на подиума се качи още един италианец – Романо Фенати (Max Racing Team), който постигна това въпреки двете преминавания през дългата обиколка, с които той бе санкциониран още в петък.

Четвърти под карирания флаг мина Дарин Биндър (Petronas SRT), който в последния шикан на последния тур си спечели две позиции. Южноафриканецът обаче загуби три места след финала на надпреварата, тъй като той напусна очертанията на пистата на три пъти във финалната обиколка.

Така четвърти бе класиран лидерът в световния шампионат Педро Акоста (Red Bull KTM Ajo), който не участва във вчерашанта квалификация и прекара нощта в болница заради падане в третата тренировка. Въпреки 18-та си стартова позиция испанецът направо поредно силно състезание в дебютната си кампания и заслужено финишира четвърти.

Точно зад него се наредиха Тацуки Сузуки (Sic58 Honda) и Джон Макфий (Petronas SRT), които също бяха облагодетелствани от санкцията на Биндър.

В генералното класиране начело с актив от 158 точки остава Акоста, който има преднина от 48 спрямо Гарсия, а трети с изоставане от 72 пункта е днешният победител Фоджа.

В световния шампионат по мотоциклетизъм сега предстои петседмична лятна пауза, която ще завърши с надпреварата за Гран При на Щирия на „Ред Бул Ринг“ в Австрия на 8 август, която замества отменената Гран При на Финландия, която трябваше да се проведе на 11 юли. Така за втора поредна година австрийското трасе приема два старта, след като на 15 август ще се проведе и Гран При на Австрия.

Снимки: Gettyimages