Положителен тест остави Хърватия без една от големите звезди за мача с Испания

Хърватия няма да може да разчита на един от основните си футболисти в осминафиналния мач от Евро 2020 срещу Испания. Крилото Иван Перишич е с положителен тест за COVID-19 и ще пропусне пресдтоящия сблъсък.

Перишич не взе участие в днешната тренировка на хърватите, но медиите в страната предположиха, че просто е получил почивка от селекционера Златко Далич. Причината обаче е била друга. Играчът вече е отделен от останалата част на отбора и ще прекара в изолация следващите 10 дни.

Хърватски национал разкри тактиката за спиране на испанците

Утре хърватите летят за Копенхаген, където в понеделник излизат срещу Испания. Иван Перишич реализира два гола на еврофиналите. Той се разписа за равенството 1:1 срещу Чехия и при победата над Шотландия с 3:1.

Снимка: PIXSELL