Черчесов е петият най-скъпоплатен селекционер на Евро 2020

Селекционерът на руския национален отбор Станислав Черчесов получава заплата от 2,5 милиона евро годишно. През март 2020 57-годишният руски специалист продължи договора си с Руския футболен сюз до 30 декември 2022 г.

100 Русия - Дания 1:4

По неофициални данни Черчесов е петият най-скъпоплатен национален селекционер на Евро 2020. Пред него в тази класация са само Гарет Саутгейт (Англия) и Франк де Бур (Нидерландия), които са с по 3 милиона евро годишна заплата, както и селекцонерите на последните два световни шампиона - Франция и Германия, съответно Дидие Дешан (4.39 млн. евро) и Йоаким Льов (4.75 млн. евро).

Черчесов пое руския национален отбор през 2016 година. Под негово ръководство отборът стигна до четвъртфиналите на Мондиал 2018, което е най-добрият резултат в историята му. Русия загуби с дузпи от Хърватия, която в крайна сметка стигна до финала.

Черчесов след 1:4: Това беше най-добрият ни мач

На Евро 2020 обаче Черчесов и футболистите му се провалиха след загуба от Белгия (0:3), победа над Финландия (1:0), а във финалната среща от груповата фаза допуснаха разгромно поражение от Дания (1:4). В резултат Русия завърши четвърта в групата и не стигна до елиминациите.