Крейчикова ще спори на финала с Павлюченкова след маратонски успех над Сакари

Барбора Крейчикова е втората финалистка в тазгодишното издание на “Ролан Гарос”. Чехкинята спечели маратонския 1/2-финален сблъсък срещу гъркинята Мария Сакари и така достигна до първия си голям финал в турнир от Големия шлем. Двете тенисистки направиха истински трисетов трилър, продължил над 3 часа, но накрая 25-годишната тенисистка триумфира след 7:5, 4:6, 9:7 в своя полза.

Мачът бе като влакче на ужасите. В първия сет имаше повече пробиви, отколкото спечелени геймове на сервис. В началото Мария Сакари взе предимство и поведе с 3:1, но след това загуби четири последователни гейма. И когато Крейчикова сервираше за сета, допусна пробив, след което Сакари спечели и своето подаване, за да докара нещата до 5:5. В края на сета обаче чехкиняка отново взе инициативата и с два много стабилни гейма докара нещата до 7:5 в своя полза.

Вторият сет бе малко по-спокоен откъм емоции. Сакари се окопити след загубата в първия сет и още от самото начало тръгна мощно, като с два пробива дръпна с 4:0. След това тя допусна Крейчикова да върне единия от пробивите, но този път тийнейджърката не се пречупи и измъкна сета с 6:4 в своя полза.

И в третия сет Сакари първа дръпна в резултата след ранен пробив, като поддържаше преднината си до десетия гейм, в който пропусна мачпойнт и не само това, но и позволи на Крейчикова да върне пробива за 5:5.

След това двете тенисистки печелеха своите подавания, като особено драматичен бе 14-ият гейм, в който Крейчикова пропусна три мачбола, но Сакари все пак издържа на напрежението и спечели своя сервис-гейм.

16-ият гейм се оказа решаващ. Сакари отново показа колебания на свой сервис и при 30:40 една топка тупна около крайната линия, лайнсменът извика за аут, но съдията на стола прецени, че топката е била вътре и така мачът продължи. При втория си мачпойнт в гейма обаче Крейчикова този път не сгреши и успя да затвори мача за крайното 9:7 в своя полза.

Така 25-годишната чехкиня продължи приказката си в Париж, като на финала ще се изправи срещу другата дебютантка в тази фаза Анастасия Павлюченкова.