Коко Гоф стана най-младата четвъртфиналистка на “Ролан Гарос” от 2006 година

Американската тийнейджърка Коко Гоф продължи великолепното си представяне на "Ролан Гарос" с бърза победа 6:3, 6:1 над тунизийката Онс Жабур, класирала я за първия й четвъртфинал в турнир от Големия шлем.

С това поставената под №24 Гоф, която е на 17 години и 86 дни, стана най-младата четвъртфиналистка в надпревара от Голямата четворка от 2006 година.

Срещу Жабур Гоф нямаше особени затруднения. Младата американка поведе с 3:0 гейма в първия сет и спокойно го затвори с 6:3.

Във втората част Гоф отново направи ранен пробив, за да поведе с 2:1, гейма, след което спечели още четири поредни, с които затвори мача за 53 минути игра.

В следващата фаза Коко Гоф ще играе с друга дебютантка на тази фаза в турнира - чехкинята Барбора Крейчикова, която победи с 6:1, 6:0 американката Слоун Стивънс.

По-късно днес предстоят още два осминафинала от програмата турнира при жените. Финалистката от миналата година София Кенин (САЩ) се изправя срещу гъркинята Мария Сакари, докато шампионката Ига Швьонтек (Полша) се изправя срещу украинката Марта Костюк.