Нидерландия вдигна нивото в последната си проверка

Нидерландия спечели с 3:0 срещу Грузия в последната си контрола преди старта на европейското първенство. Тимът на Франк Де Бур се представи доста по-добре от предишния мач, в който направи 2:2 с Шотландия, но и съперникът бе по-слаб.

"Лалетата" поведоха още в десетата минута с гол от дузпа на Мемфис Депай. Нападателят на Лион се разписа в четвърти пореден мач за националния отбор. Вут Вегхорст удвои аванса на домакините в 55-ата минута, след като се възползва от подаване на Депай. За него това бе първи гол за Нидерландия. 19-годишният талант на Аякс Райън Гравенберх, който влезе като резерва, оформи крайното 3:0.

Де Бур заложи на Маартен Стекеленбург на вратата и е възможно 39-годишният страж да започне и първия мач на Евро 2020 срещу Украйна. Наставникът разчиташе на схема 5-3-2, което предизвика някои негативни реакции в Нидерландия. В центъра на защитата Дейли Блинд замени контузения Де Лихт.