100 години ски спорт в България

Мемфис Депай измъкна Нидерландия в контролата срещу Шотландия

Отборите на Нидерландия и Шотландия не успяха да излъчат победител в контролната среща помежду си, която е част от подготовката им за Евро 2020. Мачът, който се игра на неутрален терен в Португалия, завърши при резултат 2:2. Британците на два пъти повеждаха чрез Джак Хендри (11) и Кевин Нисбът (64), но Мемфис Депай измъкна “Лалетата” с два гола в 17-ата и 89-ата минута.

Шотландците поведоха още в 11-ата минута с гол на Джак Хендри. Той се освободи пред наказателното поле и с прецизен изстрел по земя порази вратата.

Само шест минути трябваха на Нидерландия да възстанови равенството. В 17-ата минута Жоржиньо Вайналдум получи дълъг пас и свали топката с глава към Мемфис Депай, който с красив шут от воле вкара за 1:1.

Шотландците обаче успяха да вкарат втори гол в 64-ата минута. Андрю Робъртсън центрира отляво и Кевин Нисбът отблизо засече кълбото в мрежата за 2:1.

В 89-ата минута обаче “Лалетата” отново изравниха. И този път героят бе Депай, който с брилянтно изпълнен пряк-свободен удар оформи крайното 2:2.

Така срещата завърши без победител. Шотландия ще изиграе още една проверка преди еврофиналите срещу Люксембург на 6 юни. Нидерландия също има планирана още една контрола. Тя ще е с Грузия, също на 6 юни.