Швеция победи Финландия в контрола

Швеция записа победа с 2:0 над Финландия в контролна среща, играна на "Френдс Арена" в Солна. Двата тима си спретнаха своеобразно скандинавско дерби като част от подготовката си за предстоящото Европейско първенство.

Домакините поведоха в 23-ата минута, когато Робин Куайсон получи пас в коридор и останал очи в очи с вратаряхладнокръвно реализира за 1:0.

В 57-ата минута Йеси Йоронен извърши нарушение в собственото си наказателно поле срещу Маркус Берг и това се превърна в дузпа за "Тре кронур". Ветеранът Себастиан Ларсон изпълни наказателния удар и оформи крайното 2:0.

Това бе четвърти пореден успех за Швеция, докато Финландия продължи негативната си серия от 5 поредни срещи без победа на сметката си.

И двата тима са запланували по още една контрола преди Евро 2020. Швеция ще играе с Армения на 5 юни, докато Финландия ще приеме Естония ден по-рано.