Швейцария се справи с Финландия в контрола

Съперникът на България в световните квалификации Швейцария победи с 3:2 Финландия в контролна среща, играна в Санкт Гален. Футболистите на Владимир Петкович първи стигнаха до гола чрез Марио Гавранович в 21-ата минута, но трябваше да правят обрат през втората част, за да се поздравят с успеха. Финландия изненада съперника си с два гола на Йоел Похянпало - вторият от тях от дузпа - в 30-ата и 40-ата минута и се оттегли с аванс от 2:1 на почивката. Рубен Варгас обаче възстанови равенството малко преди изтичането на час игра, а пет минути преди последния съдийски сигнал Харис Сеферович донесе победата на домакините.

В друга контрола, играна тази вечер, Швеция надигра Естония с 1:0. Единственото попадение в мача в Солна падна в четвъртата минута, а негов автор стана Маркус Берг.

Снимка: blick.ch