Венеция е на крачка от промоция в Серия "А"

Венеция спечели първия финален плейоф за влизане в Серия "А" срещу Читадела. Отборът на Паоло Дзанети се наложи с 1:0 като гост и е фаворит преди реванша на своя стадион в четвъртък.

Единствения гол отбеляза Франческо Ди Мариано в 50-ата минута. Нападателят на Венеция се разписа след асистенция на Денис Йонсен. Като цяло Читадела владееше топката по-продължително, но домакините нямаха идеи в офанзивен план.

Венеция и Читадела ще определят последния участник в Серия "А"

И двата отбора започнаха участието си в плейофите от четвъртфиналите. Венеция елиминира Киево след победа с 3:2 и Венеция с общ резултат 2:1 (1:0, 1:1). Читадела отстрани Бреша след успех с 1:0 и Монца след победа с 3:0 и загуба с 0:2.

Директна промоция в елита на италианския футбол си осигуриха Емполи и Салернитана.