Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Венеция и Читадела ще определят последния участник в Серия "А"

Отборите на Венеция и Читадела ще определят последният нов член на Серия "А" за следващия сезон. Двата тима достигнаха до финалния плейоф за влизане в елита и един от тях ще постигне голямата си цел.

Венеция удържа равенство 1:1 в реванша от 1/2-финалния плейоф с Лече и с общ резултат 2:1 от двата мача елиминира своя съперник. Арами откри от дузпа за гостите от Венеция в 45-ата минута, а Петинари изравни в 65-ата, но "жълто-червените" не успяха да направят нужния им обрат и ще играят и следващия сезон във втория ешелон.

В другия полуфиналeн мач между Монца и Читадела драмата бе до последните минути. Монца губеше с 0:3 след първата среща, но успя да върне два гола чрез Марио Балотели в 58-ата и Марко Д'Алесандро в 78-ата минута. Домакините обаче не успяха да направят пълен обрат и Читадела продължава на финалния плейоф.

Сега Венеция и Читадела ще изиграят два финални сблъсъка помежду си на разменено гостуване на 23 и 27 май и така ще определят и последният новак в елита за сезон 2021/22.