Венеция и Читадела продължават в битката за Серия А

Отборът на Венеция изтръгна труден успех с 3:2 след два обрата и продължения срещу Киево и продължава битката за достигане до Серия А.

След успеха в този предварителен кръг, на Венеция предстоят два полуфинални сблъсъка с Лече, които ще се изиграят на 17 и 20 май. В другия полуфинал ще се изправят отборите на Монца и Читадела, който елиминира Бреша с 1:0.

Двубоят стартира хаотично, като още в петата минута Венеция вкара гол чрез Матиа Араму, но той беше отменен след намесата на ВАР. Малко по-късно Киево откри с попадение на Лука Гаритано от дузпа. Това се случи в 10-ата минута, а резултатът се запази до края на първа част.

След почивката Масимо Бертаньоли си отбеляза автогол и така мачът влезе в продължения. В тях "летящите магаренца" отново поведоха в резултата с гол на Василе Могос от дузпа, но Венеция изравни само три минути по-късно с попадение на Юсуф Малех.

Малко преди края на второто продължение Денис Йонсен изведе Венеция напред. В края отборът на Венеция пропусна и дузпа.