Със съдии и охрана на мача: Локомотив 2020 стартира с труден успех над ЦСКА в плейофите

Локомотив 2020 стартира с победа участието си в плейофите на регион Запад на ББЛ А Група. В първия мач от четвъртфиналите тимът се наложи със 79:70 над ЦСКА в столичната зала „Триадица“. Двубоят беше много интересен и равностоен почти до самия край.

Играе се до две победи от три мача, като втората среща е на 21 май, отново в същата зала.

След сравнително равностойно начало Локомотив успя да вземе леко предимство и след десет минути игра водеше с 21:16. В резултатна и атрактивна втора четвърт обаче силите се изравниха. Тимът на Христо Ценов заличи изоставането си няколко минути преди почивката и дори поведе за кратко, но след първото полувреме разликата от 5 точки за символичните домакини се запази – 46:41.

След почивката размяната на водачеството продължи и играта вървеше кош за кош, а преди заключителната четвърт баскетболистите на Георги Младенов водеха с 63:61.Чак в средата на финалната част силна серия на Локомотив му осигури двуцифрен аванс за първи път в мача. Оттам ЦСКА повече нямаше сили да стопи подобна разлика, въпреки че се бори до края.

Трима играчи на Локомотив 2020 завършиха с по 17 точки - Антон Диков, Самуел Франсис и Кристиян Ставрев, като последният взе и 13 борби. Иван Павлов вкара 13 точки, с 10 завърши Милен Дудев.

Виктор Маргаритов беше над всички за ЦСКА с 21 точки. Асен Попов приключи с дабъл-дабъл - 11 точки и 11 борби.