С поглед към плейофите: Локомотив 2020 загря за ЦСКА с победа над Микс

Локомотив 2020 надви със 79:78 Микс в мач от регион Запад на ББЛ А Група, след кош в самия край, въпреки че преди това имаше преднина от 17 точки. На мача нямаше съдии, като в тази роля влезе старши-треньорът на „черно-белите“ Георги Младенов. Срещата обаче беше без значение за класирането. Победителите вече си бяха гарантирали третото място преди плейофите, където на четвъртфиналите ще играят с шестия ЦСКА, докато съперникът им не успя да се класира за тях.

Локомотив 2020 започна да трупа разлика още от самото начало и след десет минути игра се откъсна с 24:12. 12 безответни точки за съперника му на старта на втория период обаче бързо възстановиха равенството. Играта продължи доста равностойно, а след десет минути игра символичните домакини отново водеха, този път при 40:36. Баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата след паузата, а преди последната част вече имаха двуцифрена преднина – 65:52, като за кратко тя достигна и 17 точки. Микс обаче не се отказа и две минути преди сирената стигна до пълен обрат при 76:75. Последва размяна на кошове, а тройка на Кристиян Ставрев при оставащи 35 секунди донесе победата на Локомотив за крайното 79:78.

Кристиян Ставрев беше и най-резултатен за победителите с 18 точки и 7 борби. Калоян Пенчев вкара 15 точки, а по 13 добавиха Станислав Славейков (10 борби) и Самуел Франсис. За съперника Динко Христов се отчете с 19 точки, Матей Митев отбеляза 17, а по 11 нанизаха Денис Василев и Валентин Анакиев.