Динамо (М) и ЦСКА (М) си спретнаха голово шоу, но останаха извън Европа

В последен мач от сезона в Премиер лигата на Русия Динамо (Москва) победи с 3:2 ЦСКА (Москва), но не успя да го изпревари в крайното класиране. Двата тима събраха по 50 точки, но "армейците" са шести заради по-добрите си показатели в преките двубои, а динамовци са седми. Столичните грандове няма да участват в евротурнирите за сметка на Рубин и Сочи.

Наяир Тикнизян даде преднина на ЦСКА с втория си гол през сезона и този резултат се запази до почивката. Два гола за седем минути на Вячеслав Грульов в средата на втората обърнаха резултата в полза на Динамо. Чидера Еджуке се разписа за 2:2, но 17-годишният Арсен Захарян донесе победата на "бяло-сините" в 89-ата минута.

Али Соу не успя да се разпише за Ростов, а отборът му загуби с 1:3 у дома от Краснодар. Тимът на бившия нападател на ЦСКА-София регистрира серия от лоши резултати в края на кампанията и финишира на девето място, въпреки че до неотдавна се бореше за участие в евротурнирите.

Краснодар също се провали през пролетта, но все пак завърши сезона с победа. Кристофер Олсон, Вандерсон и Кайо Панталеао бяха точни за "биковете", а попадението за Ростов всъщност беше автогол на Юрий Газинский.