ЦСКА (М) се възползва от проблемите на Краснодар (видео)

ЦСКА (Москва) изигра най-добрия си мач под ръководството на Ивица Олич и победи с 3:1 Краснодар в предпоследния 29-и кръг на Премиер лигата. Гостите поведоха с попадение на Виктор Клаесон, но Чидера Еджуке, Фьодор Чалов и Марио Фернандес вкараха за обрата, който доближи "армейците" до петото място, заемано от Сочи на Ивелин Попов.

Краснодар е в сериозна криза от началото на годината. През есента тимът направи хубави мачове в Шампионската лига, но след подновяването на сезона записа серия от лоши резултати и се намира на 11-о място. ЦСКА нямаше победа в предишните си три двубоя, но срещу "биковете" взе трите точки.

В началото гостите удариха греда чрез Александър Мартинович. ЦСКА атакуваше повече, но и допускаше грешки в защита. В 26-ата минута топката беше загубена в близост до наказателното поле, последва пас на Маркус Берг към Виктор Клаесон и той разстреля Игор Акинфеев.

Домакините отговориха мигновено. В 32-ата минута атака, преминала през Алан Дзагоев, Хосе Саломон Рондон и Иван Обляков, завърши с гол на Еджуке за 1:1.  Попадението беше четвърто за нигериеца в РПЛ през сезона. ЦСКА имаше и други положения до почивката, но ги пропусна.

В 56-ата минута Рондон подмина вратаря Матвей Сафонов и центрира успоредно на голлинията, а Чалов подложи крак и изведе ЦСКА напред. Успеха на домакините оформи Марио Фернандес. В 69-ата минута бразилецът с руски паспорт се ориентира най-бързо след кратко разбъркване в наказателното поле и провря топката под плонжа на Сафонов.

ЦСКА има 50 точки и е на 6-о място в класирането, а пред "армейците" са Сочи и Рубин с по 52. В последния кръг тимът на Ивица Олич излиза в столично дерби срещу Динамо (Москва).