Спартак повали ЦСКА в дербито на Москва, Арсенал на Костадинов загуби от Ростов (видео)

Спартак (Москва) вече не е в борбата за титлата в Премиер лигата на Русия, но се утвърди на третото място след успех на ЦСКА (Москва) в столичното дерби от 27-ия кръг. "Червено-белите" се наложиха с 1:0, а гола вкара Джордан Ларсон в 52-ата минута. ЦСКА пък игра бизо час с човек по-малко след червения картон на Илзат Ахметов в 37-ата минута.

Като цяло първото полувреме беше равностойно, но след изгонването на Аахметов везните рязко се наклониха в полза на Спартак. Халфът на ЦСКА влезе грубо в краката на Александър Соболев и след преглеждане на ситуацията с помощта на ВАР, съдията Павел Кукуян му показа червения цвят.

В 52-ата минута Ларсон се справи с лекота и с Виктор Васин и Игор Дивеев, а после насочи топката в близкия ъгъл и не остави шанс на Игор Акинфеев. До края спартаковци можеха да решат мача с втори гол, но не го направиха. ЦСКА не беше далеч от изравняването в 87-ата минута, но Фьодор Чалов прати топката в аут от удобна позиция.

Спартак има 50 точки - с две по-малко от Локомотив (Москва). В оставащите три кръга столичните съперници ще спорят за второто място, осигуряващо участие в квалификациите на Шампионската лига. ЦСКА има 46 точки, като със същия актив са още три тима - Рубин, Сочи и Динамо (Москва). Всички те ще се борят за участие в Лига Европа.

Георги Костадинов и неговият Арсенал (Тула) загубиха с 0:1 от Ростов на Али Соу и са на 13-о място, което означава, че почти сигурно ще играят бараж за оцеляване в РПЛ. Костадинов изведе своя отбор с капитанската лента, но задачата на Арсенал се усложни в 50-ата минута, когато Тарас Бурлак получи червен картон.

Четвърт час преди края Понтус Алмквист беше повален в наказателното поле и Ростов получи дузпа, реализирана от Дмитрий Полоз. В 88-ата минута Владимир Обухов игра с ръка в наказателното поле и реферът Владислав Безбородов даде дузпа и за гостите от Тула, но Сергей Песяков отрази удара на Роберт Бауер.

Краснодар прекъсна серията си от лоши резултати, макар и твърде късно, за да атакува евроквота. "Биковете" повалиха с 1:0 като гос Рубин и са на 10-о място в клаисрането. Мачът беше по-важен за домакините, които предти това записаха три поредни победи с по 1:0 и се изкачиха до 4-ата позиция.

Гола вкара Алексей Ионов в 17-ата минута след пас на Виктор Клаесон. В края на двубоя Рубин на два пъти имаше чисти положения пред вратата на Матвей Сафонов, но Джордже Деспотович не се възползва от тях.

На дъното също е интересно. След двете поредни победи с по 3:0 над Ахмат и Спартак (Москва), Уфа отстъпи у дома на Сочи с 2:3. Данила Прохин и Антон Заболотний дадоха добра преднина на гостите още в първия четвърт час, но Вячеслав Кротов върна един гол в 19-ата минута, а в самия край на полувремето Ибрахим Цалагов получи червен картон и Сочи остана в намален състав. В 78-ата минута Тимур Жамалетдинов изравни, но това не беше всичко. В добавеното време Боян Йокич игра с ръка в наказателното поле и съдията Игор Панин го изгони, а от бялата точка Кристиан Нобоа донесе победата на Сочи.

Загубата попречи на Уфа да се отдалечи от опасната зона. Тимът от Башкирия е на 14-о място с 20 точки, а след него са само Ротор (18) и Тамбов (13).