Тимът на Попето с важна крачка към голямата цел (видео)

Сочи се наложи над Краснодар с 3:1 като гост и запази шансовете си да се класира за евротурнирите. Отборът на Ивелин Попов стигна до важния успех с късно голове на Антон Заболотний (86') и Кристиан Нобоа (90+4'). Преди това Нобоа откри резултата от дузпа в 6-ата минута, а Дмитрий Стоцкий изравни в 59-ата. Малко преди гола на Заболотний пък Реми Кабела от домакините беше изгонен. По този начин Сочи събра 49 точки и се изравни с 4-ия в класирането Рубин. В последните два кръга на Премиер лигата отборът от курортния град има по-лесна програма, която включва мачове с новаците Химки и Ротор.

ЦСКА (Москва) претърпя нов провал под ръководството на Ивица Олич и рискува да пропусне евротурнирите. След загубите от Сочи и Спартак (Москва), днес "армейците" направиха 1:1 у дома с Уфа. Филип Мързляк даде изненадваща преднина на гостите в 66-ата минута, но малко по-късно резервата Фьодор Чалов се озова очи в очи с Александър Беленов и изравни. Равенството остави Уфа в зоната на изпадащите, но с реални шансове да си осигури участие на баражите за оставане в РПЛ.

От грешната стъпка на ЦСКА се възползва Рубин. Отборът на Леонид Слуцкий победи с 2:0 пряк конкурент в лицето на Динамо (Москва) и стъпи еднолично на четвъртото място. Джордже Деспотович откри резултата в 15-ата минута с 12-ия си гол през сезона, а второто попадение за казанци беше дело на Хван Ин-Бом в 80-ата минута. На Динамо не помогна и фактът, че тимът игра с човек повече почти цяло второ полувреме, след като Иля Самошников от Рубин получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Себастиан Шимански. Втората поредна загуба остави "бяло-сините" на шеста позиция. В оставащите два кръга на динамовци им предстоят столични дербита с Локомотив и ЦСКА.

Новакът Ротор пък най-после прекъсна кошмарната си серия. Отборът от Волгоград регистрира 6 поредни загуби с голова разлика 0:18, но в домакинството си на Ахмат успя да се наложи с 1:0 и се изкачи на 14-о място в класирането с 21 точки, колкото има и Уфа. Единствения гол в мача отбеляза Алексей Щетлин в 23-ата минута след асистенция на Сергей Макаров. Това беше последен домакински мач за Ротор, който в последните два кръга ще гостува на Сочи и Рубин. Ахмат за поредна година ще финишира над опасната зона, но и далеч от местата, даващи право на участие в евротурнирите.