Бъки спечели бронзовите медали при жените (видео)

Отборът на Бъки (Габрово) надделя над гостуващия Сливница с 28:26 (19:14) и с 2-1 победи спечели серията за третото място в "А" РХГ на България при жените и съответно бронзовите медали.

След равностойно начало габровки вкараха три поредни гола, за да дръпнат със 7:5 в 12-а минута и до края на изпуснаха водачеството в резултата. До края на първото полувреме домакините продължиха да контролират играта и се оттеглиха на почивка при 19:14.

В началото на втората част Сливница стартира силно и успя да намали изоставането си до 19:20 в 37-а минута, но в следващите 11 минути гостенките удариха три греди и не успяха да вкарат нов гол, а Бъки поведе с 22:19. До края момичетата на Веселина Златева удържаха и заслужиха бронзовите отличия, след като в предишните три сезона триумфираха с титлата.

Свиленград спечели първа титла в женското хандбално първенство (видео)

Титлата пък спечелиха хандбалистките на Свиленград, които надделяха над Етър 64 (Велико Търново) в Суперфинала с 2-0 победи.