Свиленград спечели първа титла в женското хандбално първенство (видео)

Свиленград надделя над Етър-64 с 24:19 (11:10) във Велико Търново и спечели финалната серия в женското хандбално първенство с 2-0 победи, с което заслужиха историческа първа титла в клубната си история.

Домакините започнаха по-добре срещата и в средата на първата част имаха преднина от 7:4, която запазиха в следващите десетина минути. До края на полувремето, обаче, победителките от редовния сезон направиха серия от 5:1 и стигнаха до обрат на почивката за 11:10. В началото на втората част гостенките реализираха четири поредни гола, за да дръпнат с 15:11 в 37-ата минута, като до края не позволиха да бъдат застигнати, а дори на няколко пъти успяха да увеличат преднината си до 6 гола. Стефка Агова беше най-резултатна за Свиленград с 9 попадения, а Роксана Радева добави 6. Александра Замишляк завърши със 7 гола за Етър, а Ирене Иванова вкара 5 пъти, но това не беше достатъчно и великотърновки не успяха да постигнат "дубъл" през този сезон, след като през миналия месец спечелиха купата на България. За най-полезен състезател беше определена Кристина Миланова от Свиленград, а Десислава Николова от Етър заслужи приза за най-добър вратар.

Финален плейоф за титлата в женското хандбално първенство на България (играе се до две победи):

Етър-64 (Велико Търново) - Свиленград - 19:24 (10:11)

* Свиленград спечели серията с 2-0 победи.