Сливница изравни серията за бронза

Сливница надделя над гостуващия миналогодишен шампион Бъки с 30:29 (13:11) и изравни на 1:1 победи резултата в плейофната серия за бронзовите медали в женското хандбално първенство.

Домакините взеха аванс преди почивката и успяха да удържат минимална преднина през втората част. Така решителният трети мач между двата отбора за отличието ще се състои на 30 април в Габрово.

Втората среща от финалите за титлата между Етър-64 и победителя в редовния сезон Свиленград е в неделя във Велико Търново. Свиленградчанки спечелиха първия двубой с 24:15 (9:8) през миналия уикенд и при нов успех утре ще триумфират с първа титла в клубната си история.

При победа на Етър-64, който е 10-кратен национален шампион, серията ще трябва да бъде решена в трети мач в Свиленград на 30 април.