100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Реал Сосиедад засили Ейбар към Сегунда (видео)

Реал Сосиедад прекъсна серията си от пет мача без победа в Ла Лига и се наложи с 1:0 при гостуването си на Ейбар. Александър Исак донесе успеха на баските, които наскоро триумфираха с Купата на краля за сезона 2019/2020. Отборът на Иманол Алгуасил е пети в класирането с 53 точки, а Ейбар остана на дъното с 23 и шансовете му да се спаси от изпадане са минимални.

Домакините нямат победа в шампионата от 3 януари, когато надвиха с 2:0 Гранада. Последваха 11 мача, от които тимът взе нищожните 4 точки. Въпреки сравнително благоприятната програма в оставащите пет кръга, Ейбар е на 7 точки от спасителната зона и вече може да се счита за сигурен изпадащ.

В началото Брайън Хил отправи удар, който не затрудни вратаря на Реал Сосиедад Алекс Ремиро. Гостите бяха предпазливи, но постепенно започнаха да атакуват опасно. В 26-ата минута след центриране от левия фланг топката беше отклонена от Робин Льо Норман към Исак и шведът се разписа отблизо.

Малко след гола Андер Баренечеа намери Исак в наказателното поле, но неговият удар беше париран от Марко Дмитрович. Намесите на сръбския страж бяха една от причините Ейбар да не получи второ попадение до почивката, въпреки многото грешки в защита.

В 54-ата минута Дмитрович още веднъж спря Исак, но големият проблем за домакините беше, че не създаваха положения. Чак в 78-ата минута Хил имаше възможност да изравни, но я пропусна. В крайна сметка Ейбар продължи негативната си серия и не изглежда като отбор, решен да се бори до последна за оставането си в Ла Лига.

В следващия кръг футболистите на Хосе Мендилибар ще посрещнат Алавес, а Реал Сосиедад ще гостува на Уеска.