Реал Сосиедад прекъсна лошата серия (видео)

Реал Сосиедад се върна към победите в Ла Лига. Въпреки че наскоро спечели Купата на краля за миналия сезон, тимът от Сан Себастиан беше в слаба форма в Ла Лига и записа серия от 5 мача без успех. В домакинството на Селта обаче отборът на Иманол Алгуасил стигна до трите точки. За победата с 2:1 се разписаха Порту и Аднан Янузай от дузпа. В средата на първото полувреме Александър Исак пропусна наказателен удар за Реал Сосиедад при 1:1.

Селта поведе в 22-ата минута с попадение на Уго Майо, но след това тотално отстъпи инициативата и закономерно загуби. Тимът от Галисия заема 11-о място в класирането с 38 точки, колкото имат още Атлетик Билбао и Леванте. Реал Сосиедад е 5-и с 50 точки.

Голът за Селта падна след центриране от корнер на Денис Суарес и точен удар с глава на Уго Майо. Само три минути по-късно обаче Карлос Фернандес асистира на Порту, който технично направи резултата 1:1 със седмия си гол през сезона.

В 27-ата минута вратарят на Селта Иван Вийяр направи дузпа, която Исак пропусна. Шведът не стреля достатъчно точно и Вийяр изкупи вината си. Веднага след това гол на домакините беше отменен заради засада. В 38-ата минута баските получиха още една дузпа, този път за нарушение на Жейсон Мурийо. С изпълнението се нагърби Янузай, който вкара за 2:1.

В началото на втората част Порту можеше да се разпише за втори път, но след удара му топката срещна гредата. Пропуск направи и Исак, а Селта така и не намери начин да затрудни Алекс Ремиро. Чак в 87-ата минута Факундо Ферейра получи шанс да изравни, но стреля в аут.

В следващия кръг Реал Сосиедад ще гостува на Ейбар, а Селта ще приеме Осасуна.