Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Гранада съсече Ейбар и го побутна към Сегунда (видео)

Гранада записа гръмка победа с 4:1 в домакинството си на Ейбар от 32-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Диего Мартинес доминираха в мача и не оставиха шанс на съперника, който пък след това поражение направи поредна крачка към Сегунда дивисион.

Роберто Солдадо откри резултата в 21-ата минута, а Антонио Пуертас удвои в 37-ата.

Ейбар върна надеждите си в 64-ата минута, когато Кике намали резултата на 2:1.

Домакините обаче довършиха съперника с нови два гола, дело на Солдадо в 77-ата и Кенеди в 81-ата минута.

С този успех Гранада запазва минимални надежди да се бори за топ 6 и за място в Европа. Тимът се намира на 8-ата позиция с 42 точки, като изостава на 6 зад 6-ия Бетис. Ейбар пък остава на дъното в таблицата с 23 точки и е на 5 точки от спасителното 17-о място, което в момента се заема от Валядолид.