Титлата вече е мираж за Порто (видео)

Разочароващо равенство при гостуването на Морейрензе остави Порто на 6 точки зад Спортинг (Лисабон) и титлата вече се превръща в мираж за "драконите". Мачът завърши 1:1, а Порто дори можеше да загуби, но Мехди Тареми изравни от дузпа в 86-ата минута.

Домакините от Морейрензе поведоха в 37-ата минута с попадение на Науел Ферареси. Венецуелецът се разписа след асистенция на бившия халф на ЦСКА-София Давид Шимао и грешка в защитата на Порто. През второто полувреме "драконите" натиснаха и 4 минути преди края получиха дузпа, реализирана от Тареми. В добавеното време попадение на Тони Мартинес беше отменено заради засада.

Бенфика се утвърди на третото място с трудна победа срещу Санта Клара - 2:1. Лисабонските "орли" излязоха напред в резултата в средата на първата част с автогол на Карлуш Карвальо, но Андерсон де Карвальо Сантош се разписа за 1:1 в 62-ата минута. Успеха на Бенфика донесе Шикиньо в 73-ата минута.

Беленензеш надви Жил Висенте с 2:1 и се отдалечи от зоната на изпадащите, а Насионал победи с 1:0 Витория (Гимараеш) и остава на дъното, но с реални шансове да се спаси.