Спортинг беше опрян до стената, но доказа, че заслужава да е шампион (видео)

Спортинг (Лисабон) направи може би най-важната си крачка към титлата в Португалия. "Зелено-белите" стигнаха до изключително ценна победа с 1:0 като гост на Брага в мач, в който играха повече от 70 минути с човек по-малко. Двубоят дойде след три равенства в предишните 4 кръга, които стопиха аванса на Спортинг пред Порто само на 4 точки. Мачът беше много важен и за домакините в преследването на третото място.

Още в 18-ата минута младият Гонсало Инасио беше изгонен за два жълти картона и това усложни задачата на гостите. До края на полувремето Брага сериозно доминираше и пропусна няколко чисти положения. След почивката домакините продължиха да атакуват опасно, но не успяха да отбележат гол.

Спортинг търпеливо чакаше своя шанс и той дойде в 81-ата минута. Тогава Педро Поро изведе Матеуш в наказателното поле и неговият диагонален шут прати топката в мрежата.

Така, Спортинг остана непобеден от началото на сезон и вече има актив от 73 точки. Порто е втори с 66 и мач по-малко, а на трето място е Бенфика с 60 точки. Поражението остави Брага на две точки след лисабонските "орли".