Лил сбърка у дома и интригата в Лига 1 отново се заплита

Отборът на Лил се добра само до равенство 1:1 в домакинството си на Монпелие от 33-ия кръг на Лига 1. Водачът в класирането не успя да прибави нови три точки в актива си и така дава шанс на Пари Сен Жермен да стопи разликата в битката за титлата, тъй като парижани тепърва имат да изиграят своя мач от кръга срещу Сент Етиен.

Монпелие пръв взе преднина в мача в 21-ата минута. Анди Делор получи отлично центриране в наказателното поле и с глава насочи топката във вратата за 0:1.

Играчите на Лил се хвърлиха в атака и създадоха доста положения пред вратата на Йонас Омлин, който също се отличи с няколко блестящи спасявания.

Все пак в 85-ата минута Луис Араужо възтанови равенството. Той бе намерен в наказателното поле и със страхотен изстрел с външен фалц прати кълбото в далечния ъгъл за 1:1.

Дълбоко в добавеното време "Мастифите" бяха близо до победата, след като Бурак Йълмаз отправи прекрасет изстрел, но отново Омлин направи поредното си блестящо спасяване и запази резултата непроменен.

След това реми Лил остава на върха със 70 точки, като води с 4 пред ПСЖ и с 5 пред Монако, но и двата тима са с мач по-малко. Монпелие пък заема 8-ата позиция с 47 точки.