Спортинг даде шанс на преследвачите (видео)

Водачът в португалското първенство Спортинг (Лисабон) не успя да победи Морейрензе в среща от 25-ия кръг. "Лъвовете" допуснаха изравнително попадение в последната минута и мачът завърши 1:1. По този начин Спортинг продължава да е непобеден през сезона, но авансът му пред втория Порто стана 8 точки и "драконите" все още имат крехки надежди да се преборят за титлата.

Паулиньо откри за Спортинг в в 21-ата минута с дебютния си гол за "зелено-белите" в Примейра лига. Първоначално неговият удар беше спасен от стража на домакините, но при добавката Паулиньо не сгреши. Този резултат се запази до самия край на редовното време, когато Валтерсон Силва донесе точката на Морейрензе с фалцов удар от ъгъла на наказателното поле.

Бенфика се наложи трудно над Маритимо с 1:0. Попадението за лисабонските "орли" отбеляза Джан Лука Валдшмит от дузпа в 20-ата минута. Бившият халф на ЦСКА-София Стефано Белтраме не беше в групата на гостите.

Бенфика е на трето място с 54 точки - с цели 11 по-малко от Спортинг. Реалистичната цел пред тима на Жорже Жезус е да се опита да догони Порто, който има аванс от три точки. В същото време само на точка зад Бенфика е Брага, който снощи надви с 2:1 като гост Фарензе.