Защитната игра на Специя и Гълъбинов сполучиха срещу Интер (видео)

Отборите на Специя и Интер завършиха наравно 1:1 на "Алберто Пико" в двубой от междинния 32-и кръг в Серия "А". Диего Фариас (12') се разписа за домакините с единствения им удар в срещата, а Иван Перишич (39') вкара за гостите в своя мач № 200 с екипа на тима. Българският национал Андрей Гълъбинов започна двубоя като резерва на "бианконерите", но се появи на терена в 62-ата минута. "Нерадзурите" трябва да съжаляват, че не победиха, защото тотално надиграха своя противник, като дори им бяха отменени два гола в последните минути на мача. Въпреки това те запазиха поредицата си от 13 срещи без поражение.

Домакините изненадващо поведоха още в 12-ата минута, когато Самир Ханданович не успя дя спаси удара на Фариас от границата на наказателното поле. Първият удар на гостите дойде в 21-ата минута, когато след центриране от корнер Лаутаро Мартинес опита воле, но не уцели добре топката и тя излезе в аут. В 24-ата отново след корнер той опита изстрел, който доведе само до още един ъглов удар. В 38-ата Николо Барела пробва техничен удар, който се оказа неточен. Минута по-късно Ашраф Хакими центира във вратарското поле, Салва Ферер не успя да изчисти добре топката, а Перишич я добута във вратата за 1:1. В 44-ата хърватинът направи опит за втори свой гол, но този път не намери целта.

В 49-ата минута Лаутаро нахлу в наказателно поле и стреля, но Иван Проведел спаси удара с помощта на гредата. Гостите продължиха с натиска, но Ромелу Лукаку на два пъти се размина с топката при центрирания на Хакими и Перишич. В 62-ата Гълъбинов се появи на терена на мястото на Роберто Пиколи. В 65-ата Барела центрира остро, но Хакими не успя да засече топката. Това направи Перишич на далечната греда само колкото да прати топката в аут. В 68-ата Лукаку пресече пас на Ардиан Исмайли и изскочи сам срещу Проведел, но се засуети и не успя да нанесе удар в точния момент. Все пак той стреля, а Проведел изби топката.

В 76-ата след центриране от фал Шкриняр засече топката, но Проведел я закова на голлинията. В 80-ата Лаутаро стреля от дистанция, а гредата отклони неговия удар. В 85-ата Лукаку се разписа, но при вдигнат флаг за засада на асистиралия му Хакими. Само две минути по-късно Лаутаро също прати топката в противниковата мрежа, но и неговото попадение не беше признато заради засада. В добавеното време първо Лукаку се отчете с пропуск от малък ъгъл, а след това Проведел спаси шут на Лаутаро. Така "нерадзурите" не успяха да стигнат до победен гол.

Въпреки това реми лидерът Интер събра 76 точки и увеличи преднината си спрямо втория Милан на 10 пункта. Специя пък е 15-и с 33 точки и по-лоша голова разлика от Фиорентина и Дженоа, които са със същия актив.

СПЕЦИЯ - ИНТЕР 1:1

1:0 Фариас (12')

1:1 Перишич (39')

Специя: Проведел, Ферер, Исмайли, Терци, Маркиза, Маджоре, Ричи, Естевес, Агудело, Пиколи, Фариас

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Ериксен, Перишич, Лукаку, Лаутаро