Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Дженоа и Беневенто си вкараха четири гола за 21 минути (видео)

Дженоа и Беневенто не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 32-ия кръг на Серия "А". Срещата бе доста зрелищна и завърши при резултат 2:2.

Интересното е, че и четирите гола паднаха в рамките на първите 21 минути на срещата. Гостите поведоха в 5-ата минута от дузпа за нарушение на Иван Радованович, който задържа противников играч в наказателното поле, а Николас Виола реализира от бялата точка.

В 11-ата минута обаче Горан Пандев възстанови равенството отблизо след грешка в отбраната на съперника.

В 15-ата минута Беневенто отново излезе напред в резултата. Джанлука Лападула получи дълъг пас, финтира няколко защитници и с мощен шут прати топката в мрежата за 1:2.

Дженоа обаче отново изравни в 21-ата минута, като и този път точен бе Горан Пандев. При едно разбъркване в пеналта кълбото се озова в северномакедонеца, който отблизо го вкара във вратата за 2:2.

След това равенство Дженоа се намира на 14-ото място с 33 точки. Беневенто пък се намира точно над чертата на 17-ата позиция с 31 точки.