Спортист излъга Янтра в Габрово

Спортист (Своге) постигна изключително трудна, но важна победа срещу Янтра (Габрово) с 1:0 в мач от 28-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение отбеляза Кирил Янакиев в 26-ата минута.

Септември (Сф) разби Созопол, Пирин с голяма крачка към елита - резултатите от Втора лига!

Първото полувреме бе равностойно, но Спортист успя да поведе в резултата. Първото голово положение обаче бе за домакините. Искрен Писаров шутира опасно, но Стефано Кунчев спаси брилянтно.

В 26-ата минута падна и голът. След добро изпълнение на тъч от Богомил Богомилов Деян Христов продължи топката с глава и Кирил Янакиев с левия крак отбеляза за 0:1. 10 минути по-късно Борислав Стойчев стреля с глава след изпълнение на пряк свободен удар, но топката излезе над вратата.

Домакините имаха шанс да изравнят, но изстрел на Видев бе спасен от Кунчев. В последната минута на първото полувреме отново Борислав Стойчев стреля с глава, но отново не успя да уцели врата.

През втората част футболистите на Янтра опитаха натиск и изпълниха няколко статични положения пред вратата на Стефано Кунчев, но в няколко важни момента той се намеси подобаващо.

В 84-ата минута Спортист стигна до добра ситуация. Деян Христов стигна до топката преди Иван Гошев, но стражът на Янтра успя да избие на шпагат, след като излезе извън наказателното поле.

До края на срещата домакините опитаха да натиснат, но не успяха да изравнят резултата.

Стартови състави:

ЯНТРА: Иван Гошев, Пмане Тенев, Константин Иванов, Христо Митев, Ивайло Иванов, Петър Казаков, Тони Иванов, Димитър Видев, Владимир Мичев (62 – Костадин Гаджалов), Емил Колев (55 – Атанас Стоименов), Искрен Писаров (86 – Владислав Мисяк)

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Джулио Чарлов, Борислав Стойчев, Галин Ташев, Мартин Михайлов, Кристиян Кочилов, Томи Костадинов (90 – Стивън Славков), Кирил Янакиев (78 – Ваньо Иванов), Валентин Йосков (90 – Айкут Рамадан), Деян Христов (90 – Владислав Цеков)

Снимка: Фейсбук "ПФК Спортист Своге"