Пирин се развихри и отнесе Добруджа

Пирин (Благоевград) се развихри срещу Добруджа и записа убедителен успех с 4:0 в мач от 28-ия кръг. Антон Карачанаков (1) изведе домакините напред с гол от съблекалните, а Станислав Манолев (48) удвои. Стилиян Николов (78) направи резултата класически с глава, а Манолев (79) отбеляза втория си гол с хубав удар извън наказателното поле. Преди попадението на Николов пък Преслав Йорданов пропусна дузпа. Така "орлетата" от Благоевград направиха поредна голяма крачка към efbet Лига.

Двубоят започна чудесно за домакините и след само 36 секунди Пирин поведе в резултата. Антон Карачанаков се възползва от избита топка от стража Ивайло Василев.

В 17-ата минута гостите бяха близо до създаването на положение, но ударът на Ерик Почански беше блокиран. В 30-ата минута Станислав Манолев не успя да засече по най-добрия начин центриране на Карачанаков от десния фланг.

Второто полувреме започна силно за Пирин, както беше и през първата част. "Орлетата" удвоиха преднината си с бърз гол на Станислав Манолев в 48-ата минута. Той направи двойно подаване с Венцислав Бенгюзов като по учебник, с което преодоляха цялата защита на Добруджа. За Манолев остана само да насочи топката във вратата.

В 60-ата минута Станоев опита центриране, топката се отби в крака на Мирослав Пушкаров и се насочи към вратата на Добруджа. Стражът Ивайло Василев обаче внимаваше и парира. В 77-ата минута Пирин получи дузпа за нарушение на Адемов срещу Венцислав Бенгюзов. Зад топката застана Преслав Йорданов, чийто удар беше спасен с вещина от Ивайло Василев. От последвалия корнер обаче Стилиян Николов атакува добре топката и с глава се разписа за 3:0.

Само минута по-късно Венцислав Бенгюзов намери Станислав Манолев в близост до наказателното поле. Манолев пое, обърна се и с мощен шут отбеляза красив гол.

ПИРИН - ДОБРУДЖА 4:0
1:0 Антон Карачанаков (1)
2:0 Станислав Манолев (48)
3:0 Стилиян Николов (78)
4:0 Станислав Манолев (79)

Стартови състави:

ПИРИН: Петър Петров, Александър Дюлгеров, Антон Карачанаков, Архан Исуф, Венцислав Бенгюзов, Гурам Гощелиани, Красимир Станоев, Николай Бодуров, Спас Георгиев, Станислав Манолев, Стилиян Николов;

ДОБРУДЖА: Ивайло Василев, Преслав Петров, Мирослав Пушкаров, Ахмед Ахмедов, Цветелин Радев, Якуб Идризов, Цветан Илиев, Стефан Митев, Иван Цачев, Димитър Алексиев, Ерик Почански;