100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Лудогорец 2 разгроми Янтра, битката за оцеляване става жестока

Дублиращият отбор на Лудогорец разби с 3:0 Янтра в мач от 27-ия кръг на Втора лига, който се игра в Разград. Два гола за победителите реализира Бранимир Костадинов (45, 52), а първото попадение вкара Петър Георгиев в 30-ата минута.

Лудогорец започна по-активно и в 5-ата минута Петров стреля, но покрай вратата. В 23-ата минута и Костадинов шутира в аут. Натискът на разградчани даде резултат след половин час игра, когато Петър Георгиев откри резултата. В добавеното време на първата част домакините удвоиха своята преднина след попадение с глава на Бранимир Костадинов.

Лудогорец продължи да доминира и след почивката. В 51-ата минута Гошев спаси шут на Йорданов. Само 60 секунди по-късно Костадинов реализира ново попадение с глава за 3:0.

Поражението остави Янтра на точка зад Локомотив (Горна Оряховица) и на две пред Нефтохимик и по всичко изглежда, че един измежду тези три отбора ще е последният изпадащ от групата.

ЛУДОГОРЕЦ 2 - ЯНТРА 3:0

1:0 Петър Георгиев 30
2:0 Бранимир Костадинов 45+1
3:0 Бранимир Костадинов 52

ЛУДОГОРЕЦ 2: 68. Русанов, 72. Райчев, 58. Илиев, 50. Петров, 52. Димитров, 82. Йорданов, 80. Стефанов, 38. Найденов, 34. Костадинов, 91. Ганчев, 75. Георгиев

ЯНТРА: 23. Гошев, 19. Върбанов, 16. К. Иванов, 25. Митев, 10. Ив. Иванов, 6. Казаков, 71. Т. Иванов, 18. Видев, 9. Петков, 7. Кожухаров, 89. Мичев