Локо (Сф) победи Струмска слава и най-сетне триумфира на чужд терен (видео+галерия)

Локомотив (София) успя да се наложи като гост на Струмска слава в мач от 28-ия кръг на Втора лига. "Железничарите" победиха с 2:0 на "Градския" стадион в Радомир и се наложиха на чужд терен за пръв път от септември месец насам, когато за последно триумфираха над Добруджа в Добрич. В герой за гостите днес се превърна Александър Александров, който вкара и двете попадения за своя тим в 30-ата и 73-ата минута. Най-добрият в отбора на домакините, вратарят Драгомир Петков, пък получи контузия в средата на втората част и трябваше да бъде принудително заменен.

Септември (Сф) разби Созопол, Пирин с голяма крачка към елита - резултатите от Втора лига!

В 7-ата минута дойде и първия удар към някоя от двете врати. Той бе дело на Педро Ферари, който опита късмета си от далечна дистанция, но крайно неточно.

В 22-ата минута Деян Иванов бе изведен сам срещу вратаря отляво, но опитът му за подаване към нахлуващ футболист на Локомотив не се получи и вратарят на Струмска слава улови без проблем.

23 Струмска слава - Локомотив София

В 24-ата минута Александров получи добре от Ферари наляво и по прекрасен начин излъга застаналия пред него Антон Тунгаров, като прокара топката през краката му. Последвалият шут от малък ъгъл обаче не затрудни Драгомир Петков.

Само няколко секунди по-късно Ивелин Илиев опита удар от границата на наказателното поле, но за негово нещастие топката срещна гредата и не успя да открие за домакините.

В 30-ата минута Цветков стреля опасно, но Петков спаси. При следващата опасна ситуация няколко секунди по-късно обаче гостите успяха да се разпишат. Тогава Светослав Диков получи добре и от границата на наказателното поле стреля. Стражът на Струмска спаси, но за негово нещасите топката попадна в Александър Александров. Седмицата на "железничарите" пропусна при първата си добавка, но и след нея кълбото попадна в краката му, което му даде възможност да стреля втори път и да открие за 1:0.

До края на полувремето двата тима не успяха да си вкара и резултатът остана непроменен.

В 48-ата минута Мики Орачев намери с прекрасен диагонален пас открилия се Светослав Диков, като успя да го изведе сам срещу вратаря на радомирци. Централният нападател на столичани обаче пропусна да открие от близка дистанция.

След този пропуск домакините взеха инициативата и натиснаха своя съперник, но безуспешно. Така се стигна до 55-ата минута, когато дойде нова атака на Локомотив. Мики Орачев центрира към Диков, който се размина с топката. Така тя попадна в Александров, който върна към границата на наказателното поле и там от движение стреля Томислав Павлов. Ударът му обаче попадна право в ръцете на Петков.

За съжаление на радомирци обаче най-добрият им играч на терена получи контузия при спасяването и се наложи да бъде заменен.

В 65-ата минута Никола Борисов стреля с глава след изпълнение на корнер, но неточно.

В 67-ата минута, след поредна атака на гостите, изчистена топка попадна в краката на Мики Орачев. Той шутира по прекрасен начин от границата на наказателното поле, но малко точност не му достигна, за да прати кълбото в мрежата на Ставрев. 4 минути по-късно другият краен бранител на "железничарите" Педро Ферари стреля от дистанция, но стражът на Струмска изби.

В 73-ата минута Локомотив все пак успя да удвои аванса си. Бабалиев подаде към Милошев, който стреля но ударът му бе блокиран. Така топката попадна в Александров, който намери добра стрелкова позиция в наказателното поле и прониза Ставрев, за да покачи до 2:0.

10 минути по-късно Диков стреля от дистанция, но отново изстрлът му се оказа неточен. До края на мача двата тима доиграваха срещата и не си създадоха повече интересни положения.

С тази своя победа Локомотив се доближава на една точка зад първия Пирин, който приема в последния мач от кръга Добруджа по-късно днес. "Железничарите" събират в актива си 52 точки, докато "орлетата" са с 53. Струмска слава от своя страна остава с 26 точки на 12-ата позиция.

СТРУМСКА СЛАВА 0:2 ЛОКОМОТИВ (СФ)
0:1 Александров (30)
0:2 Александров (73)

Стартови състави:

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 22. Антон Тунгаров, 4. Любомир Граминов, 5. Мартин Костов, 3. Румен Сандев, 8. Даниел Мицаков, 13. Митко Митков, 10. Георги Иванов, 7. Симеон Вешев, 2. Борислав Николов, 71. Ивелин Илиев

Локо (Сф): 1. Цветомир Витков, 2. Педро Ферари, 27. Деян Иванов, 89. Матеус Роча, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 7. Александър Александров, 8. Николай Цветков, 18. Светослав Диков, 14. Валентин Николов, 10. Томислав Павлов

СТАДИОН: "Градски", гр. Радомир
СЪДИЯ: Станимир Тренчев
НАЧАЛЕН ЧАС: 17:15